Echolokátor: Rimbaud (Jacaszek, Budzyński, Trzaska) – Ja to ktoś inny

Echolokátor: Rimbaud (Jacaszek, Budzyński, Trzaska) – Ja to ktoś inny

Ne každému básníkovi se povede, aby byl čten i bez donucení vzdělávacích ústavů a aby byl navíc nesmrtelnou inspirací dalším umělcům. Jean Arthur Rimbaud to ale má v kapse. A projekt polských hudebníků Michała Jacaszka, Tomasze Budzyńského a Mikołaje Trzasky je mnohem víc než jen zhudebnění veršů. Seznamte se s nadčasovou, resp. mimočasovou nahrávkou. Ukázkou z ní je schizofrenní skladba Ja to ktoś inny .

Je dramatická a nevybíravá, stejně jako Rimbaudova poezie.  Emocionální zvraty, smyčky chorobných výkřiků, roztřesené hlasy ze záhrobí a k tomu všemožné zvuky, ruchy a šumy. Klidný klavírní podkres a na něm nepříjemné vrstvy, ze kterých mrazí. A špatně se po tom usíná. Trýznění, které si jako drogu stejně musíte vpichovat pořád dokola. Tohle všechno by se prokletým básníkům líbilo.

Celé eponymní album by se dalo charakterizovat jako rozkročení mezi free-jazzem (saxofonista a basklarinetista Trzaska) a elektronikou (Jacaszek), dokořeněné punkovým přístupem, ale to je příliš neurčité. Rimbaud je projekt zejména pocitového charakteru a vokalista Budzyński i další dva pro to dělají všechno.

Krásný temný podzim vám přejeme.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.