Echolokátor: Subject Lost – Insanity Is How Lost You Are

Subject Lost Subject Lost Libor Galia

Subject Lost se mění a proklamované náznaky před deskou Nemesis se s prvním singlem podtrhují. Vítejte v jeho novém hudebním světě, kde zbytky struktur ustupují zacyklené a zcela abstraktní pocitomalbě a kde vesmír je mnohem blíže, než si myslíme.

Insanity Is How Lost You Are popírá poslední střípky uchopitelných melodií svých předchůdců a zahaluje do čtyřminutového rozpuštěného oparu minimalistického ambientu a drone. Do nepřetržité a neuchopitelné zvukové plochy bez jediného rytmického prvku, která se v širé ozvěně a praskání vkradá pod práh, aby se po dvou minutách zlomila a s všeobjímající silou vtáhla vše v dosahu do sebe. Zavřít oči, prostoupit a nechat se ztratit, chtělo by se navést.

Jenže zavřít oči se nevyplácí. Aspoň napoprvé, napodruhé ne. Subject Lost totiž své abstraktní preludium nové autorské etapy opatřil nadmíru povedeným vizuálním doprovodem. Videoklipem uchopitelnějším, konkrétnějším, přesto stále plným surreálna. Prolínají se v něm dva světy, symbióza přetáčené každodennosti a geometrické minimalistické fantazie. Je to červí díra, která přiblížila stereotyp náplavky vstříc manévrovacím kosmickým lodím. Vesmír sestoupil k nám. Anebo my vystoupali k němu?

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.