Nejostřeji sledované songy

Nastává doba bilancování. Období věčných dohadů a (nejen) redaktorských rozepří. Věc, bez níž se žádný hudební web neobejde. I my se pouštíme do gilotinové spirály vyhodnocování. Jaké Ostře sledované songy v roce 2014 nejvíce táhly?

Ostře sledované songy: Sraženiny – Dotek

Literatura a hudba jdou k sobě. Tuší to i Petr Mezihorák, mladá debutující básnická krev, která zhudebnila několik svých básní do neučesané garážové podoby. Drsný Dotek popraskaného betonu je první popelavou vlaštovkou.

Ostře sledované songy: Slowmotiondancer – Six Hundred Years

Slowmotiondancer si během olomouckého festivalu PAF odbude svou premiéru. Bluntova křehká velkolepost snad na chvíli schovala v přítmí nový projekt Dominika Gajarského, audiovizuálního umělce a studenta pražské AVU, jinak spolupracujícího s Romanem Štětinou.

Ostře sledované songy: Father John Misty - Bored in the USA

Father John Misty se vrací s druhou deskou. První singl nese název Bored in the USA, což je nejspíš parafráze na Springsteenovo Born in the USA. A jedná se o naprostý opak singlu Hollywood Forever Cemetery Sings z minulé desky.

Ostře sledované songy: Alex G - Harvey

Už v našich podzimních tipech jsem zmínil, že Harvey je pro mě skladba roku. Slyšel jsem ji minimálně stokrát a to jsem Alexe G objevil teprve před pár měsíci. A ani po takové náloži mě stále neomrzela, to mluví za vše, ne?

Ostře sledované songy: Arca – Now You Know

Křehce a nečekaně převratnou faunou provází Arca, producentské zátiší Alejandra Ghersiho, pravděpodobně čtyřiadvacetiletého Brita s venezuelskými kořeny, obklopeného superlativy a tajemstvím.

Ostře sledované songy: Slow Down Molasses – Bodies

Trocha čerstvé krve z Kanady může příjemně překvapit. Slow Down Molasses k nám přijedou tento týden hrát živě v rámci showcase festivalu Nouvelle Prague a jak název napovídá, zavelí: „zpomalme“ a provedou nás atmosférickými hudebními plochami jakoby vykreslujícími širokou krajinu, odkud pocházejí.

Ostře sledované songy: Strangers in the City – Midnight Pacient

Strangers in the City jsem měl štěstí poznat před dvěma lety, když se předělávaly hity z druhého alba projektu kuchaře, který si říká Kittchen. Nyní se vrací s debutovou nahrávkou South.

Ostře sledované songy: Kiasmos – Bent

Introvertní diskotéka pro milovníky severských krajů, spojnice mezi islandskou komorní symfonií a elektronikou z Faerských ostrovů. To je projekt Kiasmos, nejnovější potěšení skladatele Ólafura Arnaldse a synth-popového producenta Januse Rasmussena.

Ostře sledované songy: GoGo Penguin – Hopopono

Jazz má na britských ostrovech pré. Mladí s úctou k jazzovým tradicím hledají nové způsoby jeho exprese; někteří se pouští do abstraktních elektronických vizí, někteří se drží minimalistických zvyklostí, jiní se snaží o fúzi obého. Třeba jako GoGo Penguin.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.