Ostře sledované songy: Ladě – Tma stéká do kaluží (hold Mišíkovi)

Ladě jsou svým způsobem stále skrývající se perlou v hutném, sazemi pošramoceném Slezsku. Vladimíru Mišíkovi se (jako v poslední době několika dalším) dostalo pocty formou alba, které připomene nadčasovost a představí nastalou proměnu.

Jednu dechberoucí, tklivě procítěnou, si na paškál vzal právě Michael Kubesa, kterému otevřela bránu srdce a nevědomí: „City, utajené touhy a bolesti se smísily, do toho přisel podobně intenzivní zásah textem. Člověk měl dojem, že vnímá vším, co má a mnohdy i tím, co do té doby neměl,“ vypráví zasněně Kubesa, jemuž učarovala zapomenutá Tma stéká do kaluží, jedna z původně zhudebněných básní Václava Hraběte. „Nemohu pominout, že Vladimír Mišík a lidé kolem něj byli pro mne i životní vzory. Plně jsem jim důvěřoval, i když jsem je neznal. Formovali mne. Dodnes si v sobě nesu tohle milé prokletí. Nemohu přijmout tvorbu umělce, když vím, že si ho neumím vážit jako člověka.

Nelze si než přát, aby se v rámci oprášení knihovničky – neboť původní skladba na internetu k dohledání není –, dostalo i na pomalu proplouvající, životem tepající a kolem a kolem podmanivé Ladě, vaše příští láska z nezdolného východního cípu republiky. Bazarem proměn zatím vychází zítra. První skladba vyšla od skupiny Květy.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.