Ostře sledované songy: Dalekko – Stroje

Dalekko – Stroje Dalekko – Stroje

Tklivý pop s poetickým názvem, který upoutá jak netypickým příslovečným zvoláním, tak zdvojeným písmenem. Špetka tajemství, nádech kouzla.

Dalekko jsou dvojice, živě nabývající hutnějších, apokalyptičtějších rozměrů. Pavel Sajner a Džian Baban se potkali v pravý čas a svůj debut Neběžel jsem tudy? vydali na počátku roku. Civilní výpověď o samotě člověka, snícího mezi příběhy strojů, a jednou, na chvíli, konečně revoltujícího, malujícího exotické ráje. Proti rychlosti a konkureceschopnosti tasí česky zpívané texty, možná krapet nebojácné a nedůtklivé, přesto kulantně juvenilní. Jestliže se někdo optá Prodavač anebo Kittchen, z našich rádií budou odpovědí snad právě Dalekko.

Skladba Stroje je doprovázena konejšivým klavírem, k němuž se pokradmu přidávají další, ohlušující nástroje. „Vezmi mě pryč / daleko k mořím / i tohle město / jednou shoří,“ nese se opakovaná prosba skladbou plnou sentimentu. Od vydání debutu už uběhlo vody, ze skupiny se stala kapela, kterou lze zastihnout třeba během Pohody, kde se uvidí, jestli je poselství Dalekko více než zpovědí ztracené generace…

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.