Ostře sledované songy: Dva – Běh života (hold Bulisovi)

Kdysi se snad říkáválo, že se u nás zpívá málo česky, aby tomu bylo možné věřit, nebo moc anglicky, neboť to je přece bláhové. Dva si s tím hlavu nelámali, natož se stěží dohledatelným názvem, a servírovali hudbu bez ohledu na posluchače, neexistujícím vesmírům, jako soundtracky k hrám pro dospělé, prapodivnou směsici, zhudebněné myšlenku poetismu.

Skotačivá radost, jednoduchý rytmus, prvorepublikové ozvěny flašinetu – to je tvář, kterou Jiřímu Bulisovi, zapomenutému českému bardovi, nabízí Dva. Tím se hradecká skupina zařazuje k letošním poklonám (které začaly snad s dvojicí Tvrdý/Havelka). A zpívá se tedy pro Dva nezvykle česky, vůbec poprvé.

Na vlnách vřele přijatého alba Nipomo, zastoupení americkým labelem, Vinyly a několik dalších různorodých ocenění se kolem Dva začíná točit svět.

Projekt vzkříšení tvorby Jiřího Bulise, na němž se podílí víc jak desítka jmen české alternativy, je možné stihnout podpořit ještě dva týdny. Běh života v původním podání si je možné připomenout zde.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.