Echolokátor: Creaticity – Woods

Echolokátor: Creaticity – Woods

Rozkročen mezi mainstreamovou klubovou muzikou a alternativním přístupem k pokusům se všemožnými krabičkami a mašinkami má Štěpán Kopečný aka Creaticity šanci oslovit obě publika, mezi nimiž jinak leží málokdy propustná demarkační linie. Opavský samouk a talentovaný mladík ve své pestré tvorbě, elektronice „z pokojíčku“, nezapře mnohé inspirace, které neskrytě prozrazuje ve videu pohledem na jeho hudební nástěnku, ale zároveň se při poslechu nikdy nedostaví pocit bezduchého vykrádání. Kdyby taková hudba zněla na Stodolní, byla by opět radost chodit tam trávit páteční večery.

Singl Woods nabízí mimo vizuálního nahlédnutí „do kuchyně“ také dosud nejvycizelovanější instrumentální elektronické víření, které Štěpán Kopečný nahrál. Ambivalentní linie rozostřeného zasněného tepání a dráždivě vibrujícího, hlouběji posazeného syntezátorování se vzájemně prolínají a hledají společnou řeč, v níž dají nespoutaně na odiv i žánrové aluze třeba na rave či kytarové kvílení. Čtyři a půl minuty plných zvratů, nápadů a vzdor mírné předvídatelnosti i zábavného lesnictví vám minimálně na čas může posloužit jako důkaz, že i s primárně taneční muzikou s mírným nádechem lo-fi si člověk užije nadmíru legrace.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.