Abra Abra Diwang Valdez

Echolokátor: Abra – Come 4 Me

Minutová stopáž nejnovější skladby atlantské darkwave duchess je jako nechávání stopy v podobě rozsypané sladkosti. Tuto cestu následujete proto, abyste zjistili, že s jistotou funguje i jako celek. V minutovém trailerovém rozsahu otevírá prostor pro nebetyčné dychtění. Ne nadarmo jí Awful Records, crew složená z nepříliš přizpůsobivých rapperů, umělců a producentů, nazývá svou princeznou. Abra je samouk, DIY a tak trochu vševěd.

S očima otevřenýma dokořán a pohledem černějším než noc se před vámi na předměstí amerického jihu proplétá intenzivní barevnou změtí, jež doprovází atmosferické a potemnělé melodie. I přes žánrovou uvolněnost a svobodu alternativního R&B se Abře daří probouzet touhu po tanci a party. Nikoliv však melodiemi typickými pro podobné R&B umělkyně – „Go tell them girls you can’t come for me” –, nýbrž takovými, u nichž vás budou provázet znepokující pocity a sympatie pro zvláštnost.

Pakliže zavřete oči, usadíte se a opřete o zeď, provede vás vokál hladký jako saténové ložní prádlo ve spoře osvětlené místnosti. Místností, jíž problikávají světle modrá neonová světýlka v odrazu vyprávějící pohádky o nedotknutelnosti, sexu a penězích. Stejným způsobem jako některým bere poslední rok dech, bere Abra do svých rukou beat a posouvá jej synkopickým odrazem dál.

Ať už si text interpretujete doslovně a narazíte na hold svobodnému vývoji a samostatně získanému uznání nebo migrujete k otevřeně vybízejícím erotickým dvojsmyslům, nevyhnete se v medu okoupanému dívčímu náboji, který se rodí ve stínu a nabírá na rezonanci díky zahalenému soucitu.

Vstaňte a přijďte si pro ni na Creepy Teepee, kde Abra letos zahraje. Replay Come 4 Me je v tomto okamžiku východiskem i začátkem.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.