Echolokátor: ba:zel – Pace

Echolokátor: ba:zel – Pace

Mrazivý je oblíbeným adjektivem hudebních kritiků při popisování muziky, která vyvolává podmanivě strašidelné záchvěvy v zádech. Ale už dlouho jeho použití nebylo tak příznačné jako u pražské minimalistické elektronické dvojice ba:zel. Na české scéně, zdá se, roste atmosféricky krásná bílá lilie pro milovníky mrazivé černočerné romantiky.

Druhý singl Pace otevírá chladné, zastřené, filmové piano, aby se vzápětí propadlo do znepokojivě roztříštěných elektronických útržků, z nichž vystupuje šeplavý, ženský, dětsky ševelící a do temnoty svádějící hlásek. Rusalka z hlubokého lesa neodolatelně vtahuje do světa nočních múr, kde je člověk nejistý a okouzlený zároveň. Downtempo, kradmý beat, letmé doteky paranoidního probublávání a všeobklopující intenzita vytěžená z minima prostředků. Tonout za ticha noci dlouho nebylo příjemnější.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.