Echolokátor: Darren Eve & Nikos Mistakidis – Say What You Want

Darren Eve Darren Eve Libor Galia

Angličan Darren Eve už se, zdá se, natrvalo usadil v Šumperku a pod úpatím Jeseníků se rozhoupal k poměrně workoholické hudební aktivitě. Dozoroval nad deskou The Finally a v neposlední řadě také chrlí tvorbu svou vlastní. Po albu Open My Eyes, které se neslo více v akustickém a lo-fi duchu, před nedávnem představil další nahrávku, na které se studiově poprvé zcela spojil s bubeníkem s řeckou krví, Nikosem Mistakidisem.

Eponymní Darren Eve & Nikos Mistakidis čerstvě vychází u Piper Records na limitovaném černém vinylu, neomezeně ji pak lze za libovolné přispění ochutnávat elektronicky z bandcampu. Deska je to zvukově hutnější, než bylo u Darrena dosud zvykem, a přináší pestrý folk-rockový paket, do něhož se velkou měrou prolíná láska k tradičním žánrům od blue-eyed soulu přes blues po rock and roll.

Své místo v Echolokátoru si vydobyla skladba Say What You Want, která je ze všech písní na novince nejšpinavější a nejintenzivnější. Hustý oblak namodralého cigaretového kouře prořezává garážově kalná bluesrocková úderka, která dává vzpomenout na reinkarnaci tohoto žánru během silné revival vlny z počátku milénia. Naštvaný a těžkopádný riff a akurátně nabroušený hlas před sebou valí taras a kreslí sinusoidu, v níž se dvakrát na pár chvil rozplynou a houpavě zvolní v ozvěně s mírně psychedelickým oparem. Nádech, výdech a pak znovu pádíme nezadržitelně kupředu. Don't let me go down / to the devil town.

Rádi byste s Darrenem pádili naživo? Třetí ročník Piper Records Night v Kopřivnici by vám mohl být nápomocen.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.