Echolokátor: Flush Buttons – Jiří Ovčáček Beat Music

Echolokátor: Flush Buttons – Jiří Ovčáček Beat Music

Pamatujete na Fuck Buttons? Hypnotickou dvojku z Bristolu? Tak vězte, že podobnost názvu s Flush Buttons není čistě náhodná. České duo z Nového Boru se totiž právě hudbou britských psychedelických bordelářů nechává dosti inspirovat. V kombinaci bicí a syntezátory/sekvencery/klavír staví improvizační hlukové stěny, postavené z jazzových a ryze klubových cihel.

Skladba Jiří Ovčáček Beat Music, pojmenovaná stejně nesmyslně, jak nesmyslné jsou tweety hradního mluvčího, je ideálním seznamovacím vodítkem k albu Silent Disko, které letos Flush Buttons vydali. Deset minut asociačních vírů a intergalaktického záření nabízí tři „dějové“ linie, které spojuje postupná gradace, zachytávání kouzla okamžiku a jeho následného budování, zintenzivňování. V přístupu a postupech se podobají Vložte kočku nebo Kaplan bros., avšak ve fantasknosti a nespoutanosti jdou mnohem dál. Surrealistická metoda automatického psaní našla svůj odraz v hudební sféře.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.