Echolokátor: Foolk – You (So Not Chill) facebook.com/FOOLKofficial

Echolokátor: Foolk – You (So Not Chill)

Je libo čistokrevnou netuctovou klubovku ze Slovenska? Dušan Vančo alias Foolk se už několik let řadí mezi producentskou špičku našich východních sousedů a před pár dny vydal u Deadred Records a Starcastic ve spolupráci s americkým kolegou KnowKontrol svůj vokální singl You (So Not Chill). Nasávaje inspiraci z detroitské scény a IDM obecně servíruje abstraktní elektronickou skladbu s techno feelingem, která využívá Foolkovy oblíbené plundrofonie a pokroucených rytmických beatů.

Za nejnovějším počinem bývalého šéfa Rádia_FM stojí i zajímavý příběh. Skrze Bandcamp ji totiž provází možnost koupě abstraktní malby na plátně. Foolkův bratr na ní asociativně zachytil dojmy ze skladby a veškerý výtěžek z jejího prodeje poputuje na podporu konkrétní rodiny vychovávající handicapované dítě. Milovníci umění, klubové muziky a filantropové by proto měli zbystřit hned dvakrát.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.