Echolokátor: Heavenchord & El Choop

Echolokátor: Heavenchord & El Choop

Bez Bűkko Tapes bychom možná ani nevěděli, co se odehrává v obývácích nejen východní Evropy. Nový release vydavatelství se sídlem v Brně je spoluprací ruského producenta Heavenchord a velšského elektronického kutila Harvey Jonese vystupujícího pod jménem El Choop.

Jonesova cesta k současné tvorbě vedla od klasické španělské kytary a temnějších odnoží drum'n'bassu, aby se nakonec usadil v žánru nejlépe definovaném termínem dub techno. Jeho zasmyčkované rovné beaty lákají k tanečnímu víření, aby vzápětí uspával poklidně plynoucím ambientem. Jsou to zvuky tekoucí vody, šumících pramenů nebo uměle vytvořené zdánlivě donekonečna se točící pásky?    

Heavenchord vzývá klubový dancefloor a rovněž s minimalistickými smyčkami snoubí zvukové plochy připomínající field. Na splitu Analogue Contact čekejte různé polohy dvou producentů, jejichž skladby přesahují party sound klubového techna s různými experimentálními vsuvkami. Ani jedna skladba nezní stejně jako druhá, nejdéle tu zažijete osmnáctiminutové zvukové dobrodružství.

Kdo by toužil po fyzickém nosiči, release u Bűkko Tapes samozřejmě vychází na kazetě, jejíž obal tvoří práce české designérky Krstn Klkv ve 3D.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.