Echolokátor: Heavenchord & El Choop

Echolokátor: Heavenchord & El Choop

Bez Bűkko Tapes bychom možná ani nevěděli, co se odehrává v obývácích nejen východní Evropy. Nový release vydavatelství se sídlem v Brně je spoluprací ruského producenta Heavenchord a velšského elektronického kutila Harvey Jonese vystupujícího pod jménem El Choop.

Jonesova cesta k současné tvorbě vedla od klasické španělské kytary a temnějších odnoží drum'n'bassu, aby se nakonec usadil v žánru nejlépe definovaném termínem dub techno. Jeho zasmyčkované rovné beaty lákají k tanečnímu víření, aby vzápětí uspával poklidně plynoucím ambientem. Jsou to zvuky tekoucí vody, šumících pramenů nebo uměle vytvořené zdánlivě donekonečna se točící pásky?    

Heavenchord vzývá klubový dancefloor a rovněž s minimalistickými smyčkami snoubí zvukové plochy připomínající field. Na splitu Analogue Contact čekejte různé polohy dvou producentů, jejichž skladby přesahují party sound klubového techna s různými experimentálními vsuvkami. Ani jedna skladba nezní stejně jako druhá, nejdéle tu zažijete osmnáctiminutové zvukové dobrodružství.

Kdo by toužil po fyzickém nosiči, release u Bűkko Tapes samozřejmě vychází na kazetě, jejíž obal tvoří práce české designérky Krstn Klkv ve 3D.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.