Echolokátor: I Am Planet – When The Flowers Began To Disappear

Echolokátor: I Am Planet – When The Flowers Began To Disappear

Když před dvěma lety klavírista Patrik Korinok aka I Am Planet vydal EP Silene Stenophylla, jednalo se o jeden z nejpřekvapivějších slovenských počinů toho roku. Nyní se skladatel po krátké odmlce vrací s dlouhohrající nahrávkou On The Way To Antarctica a uvádí ji singlem When The Flowers Began To Disappear.

Křehký klavírní minimalismus podtržený smyčcovými konturami vtahuje do melancholické, značně severské nálady, která může v mnohém asociovat například tvorbu Ólafura Arnaldse, prostou elektronických podkresů. Úvodní motiv se přelévá v komorní, pomíjivé, čas zastavující repetici a jen s nepatrnými náznaky se šine k výraznějšímu zurčení, které po dvou a půl minutách pročísne a zintenzivní harmonický dialog piana a ticha. Subtilní a meditativní atmosféra přesto zůstane nenarušena a závěrečné vteřiny skladbu zacyklí do intimního kruhu, v němž je radost uvíznout.

Na moderní klasiku a minimalismus jsme v poslední době zvyklí spíše od našich polských sousedů a je jen dobře, že tento žánr začíná (snad) pronikat i do našich česko-slovenských končin. Na I Am Planet bděle ostříme.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.