Echolokátor: Jamka – Derazor

Echolokátor: Jamka – Derazor

Trend návratu k analogovým syntezátorům a dalším mašinkám promptně zachytila i česko-slovenská elektronická scéna. U nás je zdárným příkladem HRTL, východní bratři by pak mohli zmínit duo Jamka. Ti to mají o to lehčí, že při reinkarnaci analogových přístupů byli mnohem blíže u zdroje – už desátým rokem totiž Monika Šubrtová a Daniel Kordík působí v Londýně. 

Jamka vydá 18. října po pěti letech novou desku Inter Alia, přičemž dva singly jí již lákavě předesílají. Do Echolokátoru se probojoval ten průbojnější s názvem Derazor. Zmáčkněte play a onu průbojnost rázem pochopíte. Téměř osmiminutová, industriální techno vřava vtáhne hluboko do podzemí, do zběsilé undegroundové párty, kde se ztrácí jedinec a dav se v čím dál vydýchanějším sálu mění s přibývajícím oxidem uhličitým v jednu hypnoticky tančící masu.

Stísněná atmosféra bodá do uší ledově kovové ostří a v noisovém rozostření ukrývá strojový, do neuronů se zarývající beat s nekompromisní kadencí. Temná siréna, jež se z hloubi začne vynořovat po půli a graduje v poslední minutě, pak uvede do transu poslední zbytky nitek, které ještě nestihly zpřetrhat svůj kontakt s vnímáním reality. 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.