Echolokátor: Kyófú – Sweet Air

Echolokátor: Kyófú – Sweet Air

Olomoucký samouk Kyófú se s tím nepáral. Dvanáctého ledna vypustil EP a o pět dní později rovnou i novou desku. Většího chameleona aby přitom člověk pohledal. Zatímco EP Ventures bylo ryze klavírním ambientním počinem, na Beat & Drones poodhaluje zákoutí producenství a pestrobarevného samplování. Z kolekce náladových a hravých kompozic vybíráme fungující hudební hříčku Sweet Air.

Skladbu, která by se dala charakterizovat jako nejnaivnější, a zároveň nejzapamatovatelnější díl celé mozaiky. Jednoduchý rozverný motiv zacyklený do nespočtu smyček s lehkostí šíří dobrou náladu a se subtilní grácií se vznáší těsně nad zrádnou propastí pitomosti a protivnosti. Tam se však nikdy nezřítí a se svou (v nejlepším slova smyslu) legrační prostotou se zaryje pod kůži, aby tam vyloudil úsměv z nečekané nákazy. Vhodná reklamní melodie, ranní budíček i soundtrack pro neexistující relaxační puzzle game ve smartphonech v jednom.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.