Echolokátor: Matt – Lies

Echolokátor: Matt – Lies

Na Facebooku má fanoušků poskrovnu, ale už první poslech naznačí, že hudebně se o žádného nováčka nejedná. A taky, že ne. Pod pseudonymem Matt se skrývá Matěj Porteš, člen zasněných indie-rockerů Toneless, kteří se odmlčeli už před osmi lety. Matt si z nich ponechal onu tklivost výrazu, ale jinak přesedlal k songwritingu s výraznou autorskou podstatou a umně přizvukující doprovodnou kapelou.

První tóny vybrnkávání a světýlka obmotané kolem kytary dávají tušit, že tady čeká romantično. Skladba Lies je tak akorát křehká a pocukrovaná, protkaná náznaky amerického Nashvillu utopenými v příjemně teskné melancholii. Silný, na hranici rádiového mainstreamu a indie folku plující motiv a refrén pak do paměti vplouvá stejně snadno, jako sametový, lehce falzetový a naléhavý Mattův hlas do uší. Tohle jsou přesně ty skladby, u kterých se dobře nasává přicházející podzimní sychravost a po kterých by se mnohé komorní vztahové seriály mohly utlouct, aby je pustily před závěrečnými titulky.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.