Echolokátor: Matt – Lies

Echolokátor: Matt – Lies

Na Facebooku má fanoušků poskrovnu, ale už první poslech naznačí, že hudebně se o žádného nováčka nejedná. A taky, že ne. Pod pseudonymem Matt se skrývá Matěj Porteš, člen zasněných indie-rockerů Toneless, kteří se odmlčeli už před osmi lety. Matt si z nich ponechal onu tklivost výrazu, ale jinak přesedlal k songwritingu s výraznou autorskou podstatou a umně přizvukující doprovodnou kapelou.

První tóny vybrnkávání a světýlka obmotané kolem kytary dávají tušit, že tady čeká romantično. Skladba Lies je tak akorát křehká a pocukrovaná, protkaná náznaky amerického Nashvillu utopenými v příjemně teskné melancholii. Silný, na hranici rádiového mainstreamu a indie folku plující motiv a refrén pak do paměti vplouvá stejně snadno, jako sametový, lehce falzetový a naléhavý Mattův hlas do uší. Tohle jsou přesně ty skladby, u kterých se dobře nasává přicházející podzimní sychravost a po kterých by se mnohé komorní vztahové seriály mohly utlouct, aby je pustily před závěrečnými titulky.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.