Echolokátor: Nanook of the North – Boiler Room Set

Echolokátor: Nanook of the North – Boiler Room Set

Na polský projekt Nannok of the North už jsme před nějakým časem upozorňovali, nyní se mu však budeme věnovat podrobněji a samostatně i v pravidelné pondělní rubrice Echolokátor. S tím, jak čas plyne, počet přehrání se zvyšuje a dojem dozrává, si to totiž přirozeně zaslouží. Tolik oblíbená fúze současné vážné hudby a klubové elektroniky je v jeho podání nesmírně podmanivá.

Za pseudonymem Nanook of the North se skrývají talent gdaňské skladatelské moderny a filmový skladatel Stefan Wesołowski a polský producent Hatti Vatti (vl. jménem Piotr Kaliński). A protože dosud nemají na svém kontě žádnou studiovou nahrávku, servírujeme k seznámení celý jejich téměř půlhodinový živý set, který zahráli v rámci série Boiler Room. 

Wesołowski a Kaliński své dva hudební světy příznačně proplétali na intenzivním soustředění v Reykjavíku a výsledkem je abstraktní dramatická komorní symfonie, která se hodí do divadla i do klubu, ke kvádru i hipster outfitu. Zasněná severská nálada a napínavé mrazení nordických mýtů v jednom, Ólafur Arnalds ve světě nočních můr. Wesołowski operuje s houslemi, klavírem a někdy drnká i na struny přímo uvnitř těla křídla piana, Kaliński pak na svých mašinkách vytváří nosnou elektronickou slupku, která dokresluje tajuplně znepokojivou atmosféru. Využívá přitom jak klaustrofobních smyček, tak špetky šamanských, duchářských beatů.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.