Echolokátor: Orson Hentschel – Noise of the Light

Echolokátor: Orson Hentschel – Noise of the Light

Německý nezávislý label Denovali Records je jedním z nejvýznamnějších reflektorů progresivních vizí současného post-moderního skladatelství. Hledání styčných ploch mezi elektronikou a vážnou hudbou jeho ovečky dotahují do nečekaných a mnohdy neprobádaných mezí a v podstatě platí pravidlo, že co jméno, to svým způsobem poklad. Nejnovější debutant Orson Hentschel to potvrzuje.

Jestliže Rusové měli svou montážní školu filmovou, pak Němci právě našli svou montážní školu hudební. Hentschel je totiž kolážista, který svůj umělecký princip našel v hledání a extrahování zvuků a samplů již jednou někde použitých, ať už ve filmové hudbě, na různých albech, či kdekoliv na internetu nebo ve zvukové knihovně. Tyto extrakty následně slepuje dohromady a kolem jednoho styčného motivu ve výsledku buduje hlubinné abstraktní instrumentální kompozice.

Vlaštovka Noise of the Light předznamenává Hentschelovu prvotinu Feed the Tape, která vyjde 26. února. Je to pohlcující nefigurativní sedmiminutová cesta do sebezapomění, ambientní schizofrenie, která na jednu stranu mámí všeobjímající plynoucí plochou, ale na druhou stranu zevnitř páře klid a dramaticky rozechvívá na nervy brnkajícím, se strojovou kadencí raženým beatem. Mlha před vámi, mlha za vámi.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.