Echolokátor: Pitou – Lay This Woman

Echolokátor: Pitou – Lay This Woman

Jak zní folkový Amsterdam? Zavřít okna, zavřít dveře, všechno utěsnit, zhasnout světlo – a až teď zmáčknout tlačítko play. Ponořte se do tmy s nizozemskou písničkářkou Pitou. Její průzračný hlas rázem naplní celý pokoj a s trochou představivosti vás během tří a půl minuty přenese do různých míst.

Mlha přede mnou, mlha za mnou, bytový koncert, na podlaze spoustu pohodlných polštářků, pak táborák v opuštěné krajině a hvězdná obloha nad hlavou, pak rozlehlá a vznešená kostelní síň (to když Pitou doplní dvojice sličných backvokalistek).

Pitou Nicolaes sází na absolutní jednoduchost a absenci jakýchkoli rušivých elementů. Nutí k soustředěnosti a odměňuje velkou dávkou emočně nabité hudby.

Pitou svoje debutové album teprve chystá, vyjít by mělo letos v září. Moc hudby k objevování jejího talentu tedy zatím k dispozici není, ale jestli přece jen chcete ještě víc, googlete Vondeling. To je duo, kde hraje společně s Djangem Trienesem.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.