Echolokátor: Sart – Awakening

Echolokátor: Sart – Awakening

Hudební ozvěny Nashvillu a soundtrack pro jízdu po Route 66 od Středozápadu až do Los Angeles (řečeno mírně s nadsázkou, pochopitelně). To vše k nalezení v brněnských klubech. Pětice Sart hraje příjemně plynoucí a bezstarostné alt-country a právě se připomíná novým eponymním EP o třech skladbách. Píseň Awakening jako otvírák vtahuje nakažlivou pozitivní náladou.

Kytarové vybrnkávání, nepatrně tklivá trumpeta, rytmické tleskání, poklidně pelášící rytmus a příjemně nakřáplý hlas provolávající zpěvná hesla v refrénech. Hou, hou, hou / You carry on. Melodie plná ranního vitalismu drženého v mezích prvních vrásek a unavených ospalek v očích chlapíka, co tak nějak permanentně vstává pravou nohou, i když svým snům (a svému životu) vlastně úplně nerozumí. Mírná klišé jsou k nalezení po celé tři a půl minuty, avšak k danému žánru zcela patří, a proto neotravují. Spíše by bylo s podivem, kdyby nebyla přítomna.

Až na vás zase přijde chvilka, kdy budete unavení hudebními novotvary a přepadne vás touha po nenáročné, (v dobrém slova smyslu) jednoduché a naivní muzice, která vás příjemně nabije, Sart by vám mohli přijít vhod.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.