Echolokátor: Spomenik – Unfolding

Echolokátor: Spomenik – Unfolding

Český label Bad Names je co do počtu jmen zatím spíše malým rodinným kolektivem, nicméně i přesto se mu daří do české klubové scény promlouvat poměrně výrazně. Spadají pod něj totiž Lukas Landa, Sundays on Clarendon Road či elektronik TMA. Nejnovějším přírůstkem je pak Spomenik, alter ego Tomáše Havlena, který má se startem Bad Names co do činění a mimo jiné je znám jako půlka hibernujícího dua post-hudba či producent desek Deaths, Orient, Cold Cold Nights aj.

Moniker Spomenik dosud pozornější registrovali především u remixů skladeb právě Lukase Landy nebo SOTCR. Nyní však představuje první vlastní studiovou skladbu a dává tak nahlédnout do svých elektronických vizí. Skladba Unfolding, to je zpočátku zvonivé preludium pravidelných tepů syntezátorů, do něhož se postupně začnou vlamovat fragmenty upozaděného vokálu a které se po třech minutách na chvíli tempově rozbije a ztiší, aby nakonec závěr mámivě dotočilo v rytmické a zasněné smyčce.

Debutové EP by mělo vyjít koncem října, do té doby se Spomenik ukáže na několika koncertech v rámci šňůry s Lukasem Landou a TMA.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.