ltfll: Fibonacciho glitche

ltfll ltfll

Německý label Kaer'Uiks s mottem „přístav pro útulné až úchylné zvuky” vypustil do světa debutové EP Deflect Trial alexandrijského producenta vystupujícího pod jménem ltfll (dříve známý jako Latēfall).

ltfll alias George Adel Farid na něm servíruje tři glitchující fraktály pestrobarevného sound designu, které jednou pulzují pod povrchem, jindy explodují a hroutí se zpět do svého středu. Trojici tracků two, five, thirteen, respektující jakožto ústřední motiv alba Fibonacciho posloupnost, doplňují svými remixy Faridovi parťáci ABADIR, ZULI a Fausto Mercier (reportáž z brněnského vystoupení).

První jmenovaný Rami Abadir patří k výrazným postavám káhirské, potažmo arabské scény, pracuje mimo jiné pro komunitní radio Ma3azef a vydává experimentální elektroniku právě jako ABADIR (Liminal, 2020) či polovina dvojice 0n4b (bar(a)ca, 2020).

Ahmed El Ghazoly alias ZULI, jehož čerstvé EP All Caps má ostatně svým zvukem k Deflect Trial velmi blízko, je pak reprezentantem slovutného labelu UIQ, za kterým stojí jeden z lídrů současného hudebního futurismu Lee Gamble.

Třetím do party je maďarský producent Roland Nagy alias Fausto Mercier, spojený s českou scénou prostřednictvím pražského Genot Centre anebo spoluprací na projektu Trans Europe Postal Express Olivera Torra.

Předělávky tří výše zmíněných spolupachatelů naprosto ladně zapadají do onoho nekonečně se proměnujícího celku Deflect Trial a nestrhávají na sebe zbytečně pozornost, spíše obohacují skladby o nové textury abstraktních světů. Ty ostatně posluchačům rozšiřuje svými mixy sám ltfll v pořadu na již zmíněné platformě rádia Ma3azef či NTS.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.