Ostře sledované songy: Děti mezi reprákama – Co s malým Adámkem

„Při každý otázce /slabika váží jak cihla,“ zpívá Dominik Zezula, jedna polovina post-hudby (toho času v tvůrčí pauze) ve svém novém projektu Děti mezi reprákama. Na singlu Co s malým Adámkem se podílí taky kytarista David Zeman (Kalle, Nod Nod).

Podle Zezulových slov by to na chystaném debutu neměl být jediný host, ba naopak – cílem je spolupracovat s co největším počtem kreativních indie muzikantů: „Když můžou být featy v elektronice, můžu být i v kytarách.“

Posmutnělý introvertní folk, verše svázané jen letmými asonancemi, pět a půl minuty pocitu, že „člověk je slizkej a bílej / a vypadá (…) jak kostra“. Někdy je nejlepší ztratit se za městem nebo jen sedět s lahví vína u závodní dráhy.

Možná se chystá něco, co zahýbe českou alternativou. Uslyšíme na podzim, to by měl u Červeného koně vyjít debut. Anebo už ve čtvrtek, na společném koncertě s Kalle v holešovickém Podniku totiž proběhne křest singlu.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.