Ostře sledované songy: Föllakzoid – Electric

Föllakzoid – Electric Föllakzoid – Electric

Jižní Amerika neprodukuje jen rozverné latinské rytmy. Na vlnách temné krautrockové samby se totiž veze chilská trojka Föllakzoid. Ta nedávno předeslala dvanáctiminutový opus Electric, singl z na konec března chystané desky III, která jistě neuteče našemu světoběžnickému Bedekru.

Téměř žádná nahrávka Föllakzoid se dosud neobešla bez vesmírných motivů a vlastně není divu. Svůj precizně minimalistický, a přesto hutný a upřený krautrock totiž Chilané velmi znatelně otírají o sónické vyhrávky spacerockového velikášství. Kdyby uměla temná hmota hrát, zněla by nějak takhle.

Hypnotická repetice s nekonečnou epileptickou gradací se obaluje dráždivým kytarovým vybrnkáváním, všeobjímající smyčku čas od času ještě více utáhne zastřený hlas z hlubin. Spojnice mezi japonskými Nisennenmondai a mrazivými Disappears, trance a trans, podmanivá síla, která musí naživo extaticky pobláznit. Rojku?

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.