Výlet do jiné reality – chilští Föllakzoid míří do Kabinetu Múz

Výlet do jiné reality – chilští Föllakzoid míří do Kabinetu Múz

Chilská kapela se u nás často nevidí, o to větší nadšení se nabízí, když Brno, jako svojí jedinou českou zastávku, zvolí trio Föllakzoid. Spolu s polskými Lonker See zahrají 24. září v Kabinetu Múz. Předchází je pověst šamanů a cestovatelů do jiných světů. Nechtě označovaní za pokračovatele vlny německého krautrocku se raději než ke kapelám jako CAN nebo NEU hlásí k tradicím a rituálům původních obyvatel Chile a pohoří Andy. S pomocí dnešních nástrojů realizují výlety k počátkům vlastní kultury i do našich myslí. „Proč se lidé od nepaměti schází, aby společně vyhledávali stavy transu, pokouší se uniknout realitě?“ – ptá se v jednom ze starších rozhovorů kytarista Domingæ Garcia-Huidobro a označuje to za jednu z lidských potřeb, kterou cítíme od samých začátků. Žízeň po zážitku mimo naše vnímání se snaží kapela uhasit. Nejen naši, ale i tu svou.

S vývojem dříve vydaných alb jako by se učili a hledali cesty k vlastnímu uspokojení, až s naprostou transformací přístupu i zvuku na nejnovějším albu I konečně našli a stejně jako mnoha dalším se jim po dlouhém hledání vynořilo jako odpověď ticho. „Řekl bych, že přítomnost jakékoli umělecké formy ticha je pro mě momentálně nejzajímavější,“ zmiňují v odpovědi na otázku, čím se inspirují. I je výsledkem velmi pečlivé spolupráce s německým skladatelem Uwe Smidtem aka Atom TM, který se postaral o finální podobu i pořadí skladeb. Ty jsou tentokrát oproštěny od jakýchkoli odkazů ke kytarám nebo krautrocku a přesouvají se do transenzuálních rovin minimal techna.

Celý zážitek uvedou space rockoví Lonker See, kteří se s debutem One Eye Sees Red představili už na letošní Besedě u Bigbítu. Tenhle výlet do vesmíru – jak uvádí akci organizátoři – tak neponechává nic náhodě.

Föllakzoid + Lonker See, Brno – Kabinet Múz, 24. 9. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.