Ostře sledované songy: Gagarin – Co bude...

Gagarin – Co bude... Gagarin – Co bude...

Na trase Praha–Havířov, mezi ekonomickým centrem a obrovským hornickým satelitem, již třetím rokem pendlují Gagarin. Osmibit, screamo, temná elektronika i kytara, zlost a zoufalost se proplétaly jak na jejich debutu, tak i loňském EP, a neopouští je ani v jejich nejnovější skladbě Co bude....

Tváří v tvář skepsi, zahnáni do existenciálního kouta, si nechávají mezi prsty propadat zbytky nadějí a lámou se pod tíhou rezignace. Poslední výkřiky a touha navrátit se zpět do iluzí přicházejí pět minut po dvanácté, budem si pořád stejně cizí a není cesty zpět. Bezútěšný hněv prskaný skrz agresivní melodii a roztřesenou kameru láme hůl nad agitací, obrací protest song naruby a zhrzeně, po zjištění, že ani destruktoterapie ventil zklamání a zloby neuvolní, přijímá úděl.

Moderní mučedníci, kteří i přes jisté klišé a kýč, povalí jako buldozer a strhnou do společného negativního víru. Co bude, až nic nebude?

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.