Pár skladeb a klip, Gagarin ohlašují nové album

Gagarin Gagarin

Aby jeden pohledal skupinu, která by měla tolik energie na rozdávání. A nyní se rozdává, pražsko-havířovská trojice Gagarin během pár týdnů zveřejnila několik skladeb, a rozdávat bude, nejméně ta poslední by se totiž měla objevit na plánovaném novém albu. To – zatím nepojmenované a dále nepřiblížené – by mohlo vyjít ideálně do konce roku. 

Okolí Ostravy je vyhlášené mimořádně osobitými tvůrci, v nabídce je tak v případě skladby Říkalas zároveň k zhlédnutí i patřičně bizarní klip. V hlavní roli kultovní postava Jarmila – člověka asociála, který se potýká s každodenní nicotností. Nemá přátele, žije s matkou a jeho jediné aktivity jsou práce a sbírání odznáčků. Slovy Gagarin pak Dělej si co chceš, ale hlavně, ať to nikdo nevidí!

A o tom, zda je štěstí otázkou volby, dělá-li člověk vše jen pro ten pocit, že není sám, pak pojednává dříve vydaná skladba Štěstí. Stále bezútěšné sladkobolné výkřiky do tmy, ale přeci nakonec odvážné. 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.