Eurotrialog letos ve znamení Psích vojáků a Lou Reeda

Filip Topol/Psí vojáci, foto Láďa Řehounek Filip Topol/Psí vojácifoto: Láďa Řehounek

Závěr prázdnin bude i letos patřit na jihu Moravy tradičnímu festivalu „nepopulární hudby“, mikulovskému Eurotrialogu. Letošní šestnáctý ročník je navíc symbolicky věnován nedávno zesnulému Filipu Topolovi a Lou Reedovi. „Většina hudebních skupin připravuje i vlastní interpretaci jedné či dvou písní od Psích vojáků, případně od Lou Reeda,“ uvádí k srpnovému festivalu za pořadatele Roman Hanzlík. „Právě Filip Topol je s mikulovským festivalem osobně spjat. Psí vojáci zde často vystupovali a nezapomenutelné byly tradiční Topolovy varhanní koncerty.“ Novinkou Eurotrialogu bude také vedlejší scéna, která se bude věnovat výhradně skupinám labelu Polí5 (za přínos bylo vydavatelství loni oceněno cenou Vinyla). K zavedeným stálicím jako Už jsme doma, Krch-OFF Bandu či Ivě Bittové a Vladimíru Mišíkovi přibývají vycházející jména alternativní scény, a to jak v zastoupení českých Houpacích koní, Tomáše Vtípila, Martina E. Kyšperského či B4, tak s několika výjimečnými zářezy ze zahraničí. Eurotrialog nabídne oceňovanou kytarovku Korben Dallas a rovněž slovenské, zasněné Longital. Naším tajným tipem je však Zapaska, ukrajinská prostopášnost připomínající tuzemské Dva.

Vstupenky na celý festival jsou k mání za 430 Kč, jednodenní lístky vyjdou na 340 Kč. Festival nabízí také různé slevy a cena na místě posléze vzroste. Více se k bohatému programu Eurotrialogu dozvíte na stránkách festivalu.

Eurotrialog 2014, Mikulov – amfiteátr, 22. – 23. 8. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.