Agu obrací Kittchenovu perspektivu, její cover Zamilovaného předznamenává Akt

Agu obrací Kittchenovu perspektivu, její cover Zamilovaného předznamenává Akt

Kittchenova skladba Zamilovaný je dodnes jednou z nejlepších, nejsmutnějších a nejvypointovanějších písní, s níž jsme měli tu čest. Pokud někdy někdo přemýšlel nad tím, jak se musela cítit něžná polovička, které se Kittchenův lyrický subjekt ve skladbě odcizoval, tomu dává zpěvačka Agu jasnou odpověď. Stačilo k tomu geniálně jednoduché řešení. Agu zaměnila pár zájmen, pár přídavných jmen a pár sousloví a Zamilovaného rázem přetočila do perspektivy ztrápené ženy, která si uvědomuje, že nastává postupný a tichý konec kdysi zdánlivě trvalých vazeb.

Zamilovaného z ženské perspektivy se naživo částečně dočkali už návštěvníci na letošním ročníku festivalu Hradecký slunovrat. „Můj cover už v té době dozrával ve studiu, a s Kubou jsme se těsně před jeho vystoupením spontánně dohodli, že zkusíme zaimprovizovat spolu. Čas na zkoušku nebyl. Když Kuba začal zpívat první sloku, publikum okamžitě zpívalo s ním. Pak jsem se v refrénu připojila já, a když jsem v druhé sloce začala vyprávět vlastní příběh, všichni ztichli... až šel mráz po zádech! Na ten koncert nikdy nezapomenu,“ vzpomíná Agu.

Cover, který Agu nyní vypouští rovnou s povedeným DIY černobílým videoklipem, je první vlaštovkou z již třetího alba, v němž Kittchen s radostí a oblibou nechává remixovat své písně kolegy z české klubové scény. Remixová deska se tentokrát bude jmenovat Akt a vedle Agu na ní novou podobu Kittchenovým nápadům dají např. Marie Kieslowski s Terezií Kovalovou, Aid Kid nebo Vladivojna La Chia.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.