Audiovizuální dožínky v Pardubicích s Dinem Spiluttinim a QOW

Audiovizuální dožínky v Pardubicích s Dinem Spiluttinim a QOW

Genot Centre zve do pardubického Divadla 29 na večírek, kdy se při své jediné koncertní zastávce v Česku představí vídeňský představitel contemporary church music Dino Spiluttini a Omar El Sadek (QOW) jako zástupce egyptského experimentálního ambientu. Program zahájí spoluzakladatel pořádajícího labelu Wim Dehaen a vizuální atmosféru dotvoří výtvarnice Tereza Bartůňková.

„Dino Spiluttini vydává svoje intenzivní nahrávky na skvělém mexickém labelu Umor Rex nebo u dánských kazetových trendsetterů Phinery. Pod nánosy sonického prachu na nich propojuje zkreslené drony a mohutné basy se svatou trojicí chrámové hudby: harfami, varhanami a sborovými vokály. V cizelování svého velmi emotivního soundu pokračuje Spiluttini i na zatím poslední desce Heaven, kterou publikoval kultovní label Editions Mego,“ komentují pořadatelé jednoho z hlavních účinkujících. Tématem, prolínajícím se jeho nejnovější ambientně-droneovou nahrávkou, je vyrovnání se se smrtí. Album využívá mimo jiné i kompoziční metodu tintinnabuli Arvo Pärta.

Omara El Sadeka nemusíme dlouze představovat, v září jsme ho pozvali do Brna na náš poslechový večer experimentální elektroniky HLUK, nyní mají možnost jeho snové i všednodenní úryvky z káhirského života protkané pulzujícím labyrintem beatů i sonických vrstev poznat posluchači v Pardubicích. „Nepravidelný rytmus pozvolně proplouvá překvapivě pokroucenými zvukovými meandry, aby čas od času zcela zmizel v digitální mlze z táhlých klávesových ploch, rozvrzaných smyčcových motivů, intimních fragmentů každodenních konverzací i rozostřených samplů lidových nápěvů,“ přibližují strukturu alba Dawafer z Genotu.

Dino Spiluttini+QOW+Wim Dehaen, Pardubice – Divadlo 29, 15. 10. 21

 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.