Babí léto se Sufjanem Stevensem se naskýtá nejblíže v Německu

Sufjan Stevens, foto Denny Renshaw/Asthmatic Kitty Records Sufjan Stevensfoto: Denny Renshaw/Asthmatic Kitty Records

Letos je těch dobrých folkových alb požehnaně, troufáme si tvrdit. Laura Marling, Father John Misty, … ale předně všeho Sufjan Stevens.

Pestrobarevný klaun, který jednou zářil jako psychedelická rošťárna, točil filmy a rapoval, když se stalo, že mu zemřela matka Carrie. Svou zkušenost zhmotnil na albu Carrie & Lowell, jež navázalo na jadrnost Seven Swans, svázalo kytici barev The Age of Adz prostším provázkem, jako když skřivan notuje labuti, ubylo biblických motivů, přibylo příběhů ze života… prostě to nejryzejší ze Sufjana – vyzrálé elegie plné neskrývaného citu.

Jestli opět roztáhne svá andělská křídla, anebo se schová za mnohohlasem opěrného orchestru, se dozvíme také v Evropě, které se jinak Sufjan Stevens ostentativně vyhýbá. Na sklonku léta se naskytne několik možností, z nichž nejbližší (z jinak mnohých dalších vyprodaných) se pozdává dvojice vystoupení v Berlíně – podobně jak tomu bylo před pár lety právě s The Age of Adz. Jinak bard, dnes pobývající v Brooklynu, bude v září k zachycení také jinde na západě.

Kompletní šňůru si můžete prohlédnout zde. Odkaz zprostředkovává také možnost si zajistit lístky. Čekat se jistě nevyplatí.

Sufjan Stevens + Mina Tindle, Berlín (DE) - Admiralpalast, 16. 9. 15

Sufjan Stevens + Basia Bulat, Berlín (DE) - Admiralpalast, 17. 9. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.