Berlínský festival CTM oslaví 20 let

Gazelle Twin Gazelle Twin

Jubilejní 20. ročník festivalu CTM proběhne od 25. ledna do 3. února v Berlíně. Jeho tématem je Vytrvalost (Persistence). CTM 2019 představí během deseti dnů koncerty, performance, výstavy i přednášky na již tradičních festivalových lokacích v Berlíně jako divadlo HAU Hebbel am Ufer, klub Berghain, Kunstquartier Bethanien, Festsaal Kreuzberg, divadlo Heimathafen, kulturní dům Astra a SchwuZ.

„Vyzvali jsme naše spolupracovníky a umělecké partnery, aby se společně s námi zamysleli nad tvůrčím procesem, který často balancuje mezi kontinuitou a proměnlivostí,” říkají pořadatelé. „Na jedné straně vidíme pomíjivý společenský potenciál umění, na druhé straně můžeme vysledovat určitou estetickou vytrvalost. U příležitosti našich 20. narozenin si tak chceme definovat, v čem a jak moc je důležité nepolevovat a vytrvat.“ 

Mezi prvními ohlášenými umělci je Elizabeth Walling aka Gazelle Twin, která představí svou letošní novinku Pastoral. Lotic ve spolupráci s vizuálním umělcem Emmanuelem Biardem předvede ambiciózní A/V show Endless Power. Propojení hip hopu, dubstepu a tradiční indiánské hudby pow wow nabídne duo A Tribe Called Red. Umělá inteligence Young Paint poprvé živě vystoupí s Darrenem J. Cunninghamem alias Actress. Thomas Ankersmit vzdá hold americké zvukové experimentátorce Maryanne Amacherové světovou premiérou projektu Perceptual Geography. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou rakouský skladatel Stefan Fraunberger, Khyam Allami z labelu Nawa či Colin Self v doprovodu pěveckého sboru a smyčcového orchestru.

Festival proběhne opět ve spolupráci s festivalem transmediale propojujícím umění a nové technologie. Společně se angažují např. v propagaci uměleckého a sociálního potenciálu strojového učení. Podrobnosti nabízí webové stránky festivalu.

CTM 2019, Berlín (DE) – různá místa, 25. 1.–3. 2. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.