CTM podvacáté. Tématem berlínského festivalu je tentokrát vytrvalost

CTM podvacáté. Tématem berlínského festivalu je tentokrát vytrvalost CTM 2019

Festival věnovaný tomu aktuálnímu ze současné elektronické produkce oslaví na začátku příštího roku dvacet let své existence. Nadcházející edice má téma perzistence, ve volnějším překladu vytrvalost. CTM, který se koná souběžně s berlínským Transmediale, se opět odehraje na sklonku ledna.

Téma dvacátého ročníku odráží těžkost, s níž čelíme polarizující a zjednodušující rétorice, jejíž užívání celosvětově nabývá znepokoující míry. Výzva, kterou tímto CTM přijímá, spočívá v zájmu o kultivaci vytrvalosti, podpoře rozmanitosti, odlišnosti a hybridity. S edicí s mottem „persistance” má festival záměr prozkoumat estetický a společenský potenciál, jak je možné uměním člověku rozšiřovat přehled, a bolest spjatou s vytrvalostí, s vyvažováním kontinuity a proměnlivosti, propojit s hudbou.

„Hudba a umění dneška je charakterizovaná neustálým vyhledáváním, bezbřehým experimentováním a spekulativní povahou hypotéz, které umožňují pozitivní přijetí nejistého,” uvádí se v kurátorském textu na stránkách CTM. „Hypotéza je vždy otevřená k přijetí či odmítnutí. Vyžaduje ustavičné zpochybňování a možnost změny: naslouchat, kriticky analyzovat, napadat. To jsou nedílné součásti procesu, stejně jako vycítění a rozpoznání rozdílností a nesrovnalostí.”

20. ročník CTM představí mnoho invenčních tváří z různých uměleckých sfér, a to ať už hudebních, kulturních či technologických. Early-bird lístky a ohlášení prvních jmen, která se příští rok v Berlíně představí, je naplánováno ještě před koncem měsíce října. Do začátku prosince je také možné odpovědět na odborný open-call. Vytrvejme ve sledování stránek festivalu.

CTM 2019, Berlín (DE) – různá místa, 25. 1.–3. 2. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.