Berlínské CTM (pře)hodnotí hudební ekosystém, vysílá online

Cyberia Cyberia foto: CTM

CTM svůj 22. ročník podtrhuje tématem Transformace (Transformation). Německý festival experimentální a elektronické hudby začíná sérií workshopů, během nichž budou hudební profesionálové diskutovat možnosti proměny hudebního ekosystému. Samotný festival k tomu přispěje tak, že vedle honoráře poputuje výtěžek z dobrovolného vstupného přímo umělcům. Dobrodružství tentokrát probíhá kvůli pandemii během 14. ledna–14. února online a v Cyberii, tedy virtuálním prostředí, které vzniklo na míru festivalu.

„Jestliže loňský rok něco odhalil, pak že groteskní nerovnost na této planetě – sociální, ekologická či politická – nelze udržet,” říkají pořadatelé a pokládají otázku, zda „tuto kritickou příležitost můžeme využít k provedení některých nezbytných změn nebo budeme společně pokračovat ve slepém zrychlování směrem k propastím, které jsou již na dohled”. CTM má záměr na tuto a mnohé další odpovědět, podstoupit konkrétní kroky na cestě k novým vzorům, identitám, novému vědomí a všeobecnému konsensu. Transformace není nutně revolucí, říká CTM, není násilným rozchodem s přítomností, ale spíš procesem změny, která posiluje, rozšiřuje a rozvíjí již existující. 

Z hudebníků, kteří na CTM vystoupí, doporučuje Mary C prostřednictvím ZVUKu jména jako 33EMYBW, Born in Flamez x Muxxxe, DeForrest Brown, Jr., Isabel Lewis & Loraine James, Lucy Railton, Mary Anne Hobbs, Oramics či Zoë Mc Pherson. Hudební program probíhá během dvou víkendů (22.–24., 29.–30. 1.), zbývající dny patří diskusím (do 31. 1.) či virtuálním prohlídkám a výstavám (do 14. 2.).

Kompletní program je dostupný na stránkách festivaluSolidární vstupenka umožňuje podpořit vybrané vystupující či všechny rovným dílem.

CTM, z Berlína (DE) – online, 14. 1.–14. 2. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.