Beseda je téměř vyprodaná, ohlašuje Black Country, New Road

Black Country, New Road Black Country, New Road

Přesunutý osmadvacátý ročník Besedy u bigbítu proběhne 6. a 7. srpna tradičně v Tasově u Veselí nad Moravou. Novinkou v programu je česká premiéra britských Black Country, New Road (o jejich debutu jsme psali také v našem Echolokátoru) vedle již dříve ohlášených jmen jako Zvíře jménem PodzimKatarína MálikováAid KidFvck_Kvlt a dalších.

„Tahle kapela nás uhranula. Muzikanti se opírají o své hudební vzdělání, hrají maximálně precizně a dokážou být i absolutně živelní. Mám obrovskou radost, že poprvé do Čech se nám je po loni zrušeném pražském koncertě podaří přivézt právě na Besedu,“ říká hlavní dramaturgyně festivalu Kač Fišer o Black Country, New Road.

Aktualizace 30. 7.: Black Country, New Road, Snapped Ankles i Flying Horseman z důvodů současné pandemické situace nemůžou nakonec do Tasova dojet. Pořadatelé vysvětlují okolnosti zrušení britských kapel na webu Besedy, jak headlinera se však podařilo na poslední chvíli domluvit polskou zpěvačku a hudebnici Brodku, která doveze na festival své aktuální album Brut.
Svou třetí řadovou desku Forest of Your Problems do Tasova přiveze také londýnský objev Snapped Ankles. Návštěvníky čekají motorické rytmy, inspirace post-punkem, šamanské kostýmy i vlastnoručně vyrobené syntezátory. V Česku rovněž vystoupí poprvé. Dalším zahraničním jménem jsou belgičtí Flying Horseman, kteří jsou příslibem trpkého post-rocku či temného folku.

„Naším hlavním cílem je mapovat aktuální dění na české a slovenské nezávislé hudební scéně, dovézt to nejzajímavější od zavedených umělců a zároveň včas rozpoznat nové talenty. Rádi bychom návštěvníkům zprostředkovali ucelený pohled na současnou hudbu,“ dodává Pavel Uretšlégr, ředitel festivalu a současně jeden z dramaturgů.

Právě z domácí scény dále najdeme v line-pu třeba B4, slovenskou hudebnici Katarziu, brněnské post-punkové sinks, trochou recese ověnčený soubor Mutanti hledaj východisko, nekompromisní Decultivate, elektronického písničkáře Rouilleux, indie rockovou Tamaru, synťákového kouzelníka HRTL a mnoho jiných. Své zástupce na festival doveze i Startér Radia Wave a další umělci  vystoupí v rámci tradiční Soutěže písničkářů a tzv. Apollónovy návštěvy.

Do prodeje šlo 1500 vstupenek a festival je nyní skoro vyprodaný. „Klíčový je pro nás také komfort návštěvníků a atmosféra v areálu. Během prázdnin možná ještě nějaké vstupenky uvolníme, ale půjde spíše jen o symbolické množství,“ doplňuje Uretšlégr.

Nedávno se pořadatelé Besedy spojili také s organizátory kyjovských Fakin Sessions, kteří se snaží podporovat zajímavé umělce a kapely z české nezávislé scény. Za projektem stojí tým lidí původně spojených festivalem FakinFakit! Prvním, kdo se těchto live sessions pod hlavičkou Besedy zúčastnil, byli brněnští Beps'n'Johnnies, příště to budou olomoučtí Lebanon.

Beseda u bigbítu, Topolový hájek – Tasov u Veselí nad Moravou, 6.–7. 8. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.