Vinyl ku příležitosti 25. ročníku Vinyl ku příležitosti 25. ročníku Beseda u Bigbítu

Beseda klepe na dveře a vydá vinyl, který poslouží dobré věci

Tasov u Veselí na Moravě je pro nás srdeční záležitost už léta. Besedu u Bigbítu, která zde oslaví půlkulaté výročí, byste si neměli nechat ujít. Uhrančivá švédská písničkářka Anna von Hausswolff nebo chicagský art-noisový projekt Wrekmeister Harmonies zdobí pozice headlinerů, jak píše v jedné z našich starších pozvánek Tomáš. Ale výrazných jmen bude víc. „Inovátorský elektrorock doplněný o temnou stránku strachu až paranoie, strhujícího techna a metalu v kombinaci s magickou vizualitou dvou zakuklených postav dává koncertům K-X-P auru mimořádného zážitku, “ to zase píše Kateřina Holubová, která zve i na hardcorové Esazlesa nebo tvrdší kytarovku The Truth Is Out There.

Na poslední chvíli přichází organizátoři s bohulibou zprávou: vydáváme vinylové album s reprezentativním výběrem české alternativní hudby. Zisk z projektu bude věnován na charitativní účely. „Vinyl, na který své skladby bez nároku na autorský honorář zdarma poskytla desítka interpretů, odráží podstatu našeho festivalu mapovat aktuální českou nezávislou scénu,“ říká ředitel festivalu Tomáš Ševčík. Na tomto „dortu”, z jehož prodeje výtěžek poputuje na charitativní účely, se nachází celkem deset skladeb. Přispěli na něj Acute Dose, Atrey, Dalekko, Ghost Of You, Himalayan Dalai Lama, Killinkrankie, Midi Lidi, Please The Trees, Tomáš Palucha a Role. Čtyři z nich na Besedě hrají v letošním roce.

Vinyly mají koneckonců pořadatelé, mezi nimiž se najde několik z těch, co mají prsty v ceně Vinyla, jako srdeční záležitost – podobně jako my Besedu.

Beseda u Bigbítu, Tasov u Veselí nad Moravou, 4.–5. 8. 17 

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.