Beseda u Bigbítu oslaví čtvrtstoletí s Annou Von Hausswolff a výkvětem Visegrádu

Beseda u Bigbítu oslaví čtvrtstoletí s Annou Von Hausswolff a výkvětem Visegrádu

Už po dvacáté páté ožije Topolový hájek v Tasově u Veselí nad Moravou první srpnový víkend hudbou. Beseda u Bigbítu oslaví vzácné jubileum a jak je u ní zvykem, v line-upu se to bude hemžit tím nejlepším z české a slovenské scény, doplněným pravidelnými hosty z Polska a Maďarska a další řádkou zahraničních jmen. Novinkou přitom bude festivalový prolog, který se uskuteční 18. května v brněnském Kabinetu Múz a na kterém zahrají jména aktuálního line-upu i těch předešlých.

Beseda i letos pokračuje ve „výměně“ kapel se souběžně pořádaným katovickým OFF Festivalem a po loňských Jaga Jazzist toto léto uvítá uhrančivou Švédku Annu von Hausswolff, post rock, drone metal i křehkou elektroniku v jednom balení. Jestli budete za hlavní headlinerku považovat právě jí, nebo chicagský projekt Wrekmeister Harmonies, který kombinuje metal, klasiku a noisové stěny a v němž najdeme stopy Godspeed You! Black Emperor, to už necháme na vás. Obojí však bude stát za pozornost, stejně jako našlapaný seznam účinkujících z visegrádského regionu.

Za Česko jsou zatím potvrzení PriessnitzMidi Lidi, dnéROLEAcute Dose, Tomáš Palucha, Flash the ReadiesKovadlina, 1flfsoapFiordmoss, Noir VoirHard to Frame DJ Myslivec. Slovensko zastoupí KatarziaNvmeriThe IllsOspalý pohyb, Polsko pak RSS B0YS Stara Rzeka. A zdaleka to není vše, neboť druhá půlka letošní sestavy teprve vyjde ve známost.

Tradičně nebude chybět soutěž písničkářů a diskuzně-kulturní doprovodný program. Z něj jsou prozatím potvrzeny autorská čtení oblíbených českých prozaiků – Martina Reinera, Jiřího Hájíčka – a básníka – Ondřeje Buddeuse.

Beseda u Bigbítu, Tasov u Veselí nad Moravou, 4.–5. 8. 17 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.