Bigg Boss rozproudí Brno, před Moravskou galerií bude u příležitosti výstavy Kmeny 90 street party

Brusle Davida Černého Brusle Davida Černého Moravská galerie

Kmeny, Kmeny 0 a nyní Kmeny 90. V brněnské Moravské galerii se chystá výstava, při jejíž vernisáži zároveň proběhne street party, jak se na Bigg Boss sluší a patří. Label, který je zároveň i knižním vydavatelstvím, na Husově před Uměleckoprůmyslovým muzeem o půl třetí odpoledne započne oslavu spojovacího můstku mezi dříve vydanými knihami Kmeny a Kmeny 0. Ty mapovaly současné a normalizační městské subkutlury a kniha Kmeny 90 je tedy logickým vyústěním.

Stejnojmennou výstavu, Kmeny 90, přichystal Vladimír Brož, známý pod pseudonymem Vladimir 518, pod kurátorským dohledem Ondřeje Chrobáka. „Rozsáhlá výstava v Moravské galerii v Brně bude primárně pomocí referenčních objektů, video záznamů, grafického designu, dobového umění, módy a fotografií sledovat důsledky dramatických proměn, které nastartovaly politický převrat v listopadu roku 1989, jenž zcela změnil charakter městské nonkonformní mládeže,” uvádí průvodní zpráva k výstavě, která má triologii Kmeny pomysleně uzavřít. Mládež „okamžitě po politickém uvolnění začala absorbovat nové impulzy ze zahraničí, které ovšem mnohdy přetavovala v naprosto originální kulturní novotvar, stojící někde na pomezí východu a západu, undergroundu i popkultury.

Událost otevření výstavy začíná s úderem půl třetí, doprovázet ji bude od čtvrté venkovní street party, jejíž program zatím nebyl odhalen. Party potrvá do desáté večerní, přičemž příslibem je tematicky laděná street party v duchu devadesátek. Vývoj street party a jména vystupujících lze sledovat na facebooku. Vladimirův příběh k výstavě se nachází na stránkách Moravské galerie. Kmeny 90 budou v Brně k vidění do konce září. 13. května bude vstup jak na výstavu, tak na street party zdarma.

Street party na Husově – grand opening Kmeny 90, Brno – Moravská galerie, 13. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.