Brány muzeí dokořán. Startuje Pražská muzejní noc, letos již počtrnácté

Space Love Space Love Libor Galia

Pokud si pamatujete na kultovní komedii s Benem Stillerem v roli nočního hlídače, jistě jste trnuli při pomyšlení jít do muzea i ve dne. Je však velké štěstí, že výplody hollywoodských tvůrců ožívají pouze na stříbrném plátně. Svou „Noc v muzeu” si můžete zažít v klidu a kulturně na vlastní kůži již tuto sobotu.

Druhá sobota v červnu nebude patřit pouze pražským muzeím. Na své si přijdou i milovníci galerií či jiných kulturních domů, jichž letos bude bezmála osmdesát. Jedinečnou atmosféru vytvoří i program připravený Památníkem národního písemnictví, který si návštěvníci budou moci vychutnat v letohrádku Hvězda a Malé vile PNP.

Letohrádek hvězda na letošním ročníku ožije díky unikátní světelné performanci dua Space Love, jejichž projekce poběží i s hudebním doprovodem celou noc. Celá show je ušita prostorům a události přímo na míru. V Malé vile PNP bude možnost prohlédnout si výstavu Nejkrásnějších českých knih let 2015 a 2016.

Hlavní program obou objektů bude probíhat zcela zdarma, a to od sedmé hodiny večerní do noci.

Pražská muzejní noc, Praha – Památník národního písemnictví, 10. 6. 17

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.