Brněnský Henry Lee Fest letos nabídne Micka Harveyho a The Ministry Of Wolves

The Ministry of Wolves The Ministry of Wolves

Brněnský festival pojmenovaný podle fiktivní postavy z písní Nicka Cavea letos vstupuje do svého druhého ročníku. Henry Lee Fest se uskuteční 27. září v Tovární hale Zbrojovky Brno. Headlinerem bude multiinstrumentalista, producent a skladatel Mick Harvey, společník Nicka Cavea v The Birthday Party a The Bad Seeds. Harvey zároveň vystoupí s berlínskou kapelou The Ministry of Wolves, kterou tvoří spolu s Alexandrem Hackem (Einstürzende Neubauten/ Crime & The City Solution), Danielle de Picciotto (zakladatelkou německé Love Parade) a Paulem Wallfischem, který je hudebním ředitelem Theater Dortmund. Nezvyklé seskupení letos vydalo album Republik der Wölfe, jež vychází z klasických pohádek bratří Grimmů.

Domácí scénu zastoupí Vladimír Mišík a ETC, post punkeři The Prostitutes, MCH Band s Mikolášem Chadimou, Velvet Underground Revival Praha a druhá stage dá prostor mladším kapelám My Dead Cat, Gerda Blank, Wild Tides a Boy.

O afterparty se postará Steve Morello z Berlína a Kay Buriánek a Tvzex (Bounce! Bounce!).

Vstupenky v ceně 350 Kč (do 20. září) seženete například v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart nebo v Indies na Poštovské 2. Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou využít slevu ve výši 15%.

Henry Lee Fest, Brno – Tovární hala Zbrojovky, 27. 9. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.