Brno vítá venkovní letní klub Ahoy, pozdraví Rytmus anebo Slow Magic

Poblíž brněnské přehrady, které tamní neřeknou jinak než „Prigl“, vyrostl nový klub. První, minulý deštivý víkend zde probíhala otevírací párty, během něhož zahráli například brněnští Metronome Blues anebo Mucha. Letní klub, o nějž se stará zavedená Fléda (jinak též spravující klub Eleven), se bude snažit držet pozornost až do října.

AHOY v Brně… je nový podnik nedaleko brněnské přehrady, ve kterém návštěvníci naleznou bar, klub, gril, letní kino a pláž. Klubovou část areálu tvoří vnitřní stage a vnější scéna, odpočinková zóna nabízí písečnou pláž a zahrádku. Celková rozloha multifunkčního prostoru představuje 1500 m2. Cílem Ahoy je nabídnout Brňanům prostor pro odpočinek, sportovní vyžití i kulturní akce pod širým nebem. Pondělky a úterky budou v Ahoy patřit filmovým hitům a letnímu kinu. Středy a čtvrtky se bude přehrada vlnit v rytmu disca, soul a r'n'b parties. Koncertům a live open-air akcí jsou pak vyhrazeny pátky a soboty.

Tanečně hudební zážitek nabídne 19. června swingová tančírna pod širým nebem a den o později i přehlídka VIBE, která se zaměřuje na progresivní house. Pravděpodobně nejzajímavěji z oznámeného programu se jeví začátek června, kdy přehradu oblehnou příznivci elektroniky – na novém festivalu Echoes představí coby headlinera Slow Magic, jenž před nedávnem hrál v rámci zimního Creepy Teepee.

AKTUALIZACE: Zahřívací víkend mělo již v květnu naplno zahradit vystoupení Rytmuse, to se nakonec přesunulo na září.

Echoes, to je spojení živé elektronické hudby doprovázené vizualizacemi a světelnými instalacemi. Slow Magic, snílek a elektronický vizionář, se zpravidla skrývá za maskou pestrobarevného lišáka a jeho hudba není o jiném. Zajímá. „Slow Magic chce veškerou pozornost diváka směřovat jen na hudební a vizuální prožitek a ne na svou osobnost. Jeho hra s neznámem a hudebními impulzy však neskutečně funguje. Během několika sekund dokáže zcela změnit náladu publika, které nejdříve rozněžní tóny piana, aby ho pak zcela odzbrojil elektrizující kombinací MIDI kontroleru s řízným zvukem bubnu,“ láká David Novotný, dramaturg klubu. Doprovod obstará u nás neméně oblíbený Ink Midget. Slibná party zahájí léto, ale dejte pozor, ať se stihnete vmísit, upozorňují pořadatelé…

Echoes (Slow Magic, Ink Midget a další DJs), Brno - Ahoy, 9. 6. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.