Bruntálští Noir Voir se v novém klipu tříští mezi světlem a tmou

Noir Voir, Pelhřimovy, 20.–22. 5. 16 Noir Voir, Pelhřimovy, 20.–22. 5. 16 Martin Chylík

Kapela Noir Voir, instrumentální vřava z Bruntálu, zatoužila po reprezentativním videoklipu. Po dlouhé době příprav a pracovního procesu si může konečně zaslouženě oddechnout, neboť včera mělo očekávané video premiéru.

„Celé natáčení probíhalo v extatickém duchu DIY. Kdo mohl, pomohl. Kdo chtěl, mohl se přijít podívat. Atmosféra byla prostoupena nadšením z toho, ‚být u toho‘. Pár lidí si vzalo dovolenou a přijelo několik set kilometrů, jen aby mohli nahlédnout pod pokličky,“ popisují Noir Voir a jakkoli to může znít, že se video lepilo tak nějak na koleně, výsledek jasně ukazuje opak.

Natáčelo se na zrcadlovky a všichni tři kameramani (Marcel Skýba, Adam Kencki, Michael Vičan) jsou vlastně především fotografové, což snímku dodává specifickum.

„Skladba Samurai je milníkem v naší tvorbě, láme se akustičtější období s obdobím tvrdším. Tento přechod se plíživě blížil již dlouho, ale tady získal konkrétní obrysy. Ve skladbě jsou všechny znaky pro nás typické: liché rytmy, minimum opakování, obrazotvornost, dynamika oscilující mezi šepotem a startujícím tryskáčem. Oproti předchozí tvorbě se však objevuje přímočařejší přístup,“ vysvětluje kapela.

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.