Ceny Apollo zveřejnily sedm alb, která se utkají o přízeň české kritiky

Krátce po Vinyle oznamují své nominace také druhé, čtvrtým rokem probíhající české výroční ceny, zaměřující se na počiny v oblasti alternativnější muziky. Apollo zveřejnilo sedm finalistů, kteří vzešli z hlasování hudebních publicistů, v tradičním video teaseru (viz výše).

O sošku Maxima Velčovského a prémii 60 tisíc korun od Ochranného svazu autorského se letos ucházejí tito umělci s aktuálními deskami:

Adrian T. Bell: Different World

Boris Carloff: Morphosis

Lenka Dusilová & Baromantika: V hodině smrti

DVA: Nipomo

Kieslowski: Mezi lopatky

Sklenik: Champagne Cork Pop

Zrní: Následuj kojota

V dosavadních třech ročnících se z vítězství postupně těšili Bonus, Boris Carloff a posledně Bratři Orffové. Dočkáme se staronového vítěze, či si vítězství odnese jméno v kronice Apolla dosud neotištěné? To se dozvíme při vyhlašování 5. února.

Za pozornost stojí i fakt, že když vloni zvítězili Bratři Orffové, odmítli si na protest ponechat finanční odměnu od OSA a slíbili, že peníze „vrátí“ nezávislým muzikantům. Slib dodrželi a v létě uspořádali polo-utajený lesní festival v zapadlé vísce ve slezském pohraničí. A právě tato akce se uchází o titul počin roku v již výše zmiňovaných letošních cenách Vinyla.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.