Chee Chaak počtvrté, rachot čeká Ostravu už tento víkend

Chee Chaak Chee Chaak

Ojedinělý ostravský festival Chee Chaak tento rok vsadil především na české kapely, v průvodní zprávě se píše o ročníku „ve znamení kapel osvědčených časem a přátelstvím“. Půjde tak o spoustu hlasité hudby, o vyvážený mix kytarových zážitků (Or, Pacino, Microvomit, Červen), elektroniky (Jakub Adamec, Ghettoblaster, Marius Konvoj), ale i zahraniční lahůdky (Robotra, Colored Moth, Vyk Non). 

Hudební část festivalu letos bude poprvé probíhat kompletně venku. Stany bude možné postavit na zeleném plácku minutku od areálu, chybět nebude veganské jídlo a zásobený bar, v rámci doprovodného programu proběhne tradiční turnaj ve Flunky ballu a návštěvníky čeká opět i tombola. Jako afterparty v pátek přijede Marius Konvoj se svým karaoke. Texty doporučujeme našprtat nejen od Mariuse! V sobotu se pak od druhé odpolední budou v Kině Cineport promítat dva béčkové bijáky, a to Birdemic: Shock and Terror a The Greasy Strangler (Mastnej škrtič).

Line-up se smrskl na jednu stage, ale na oba dva dny jsou připravené tradiční battle stage, na kterých se od desíti večer bude soupeřit o přízeň poslouchačů. Utkají se mezi sebou 3onany boys vs. 7minut strachu a Vole vs. Apolita. „Chee Chaak je vytrvalý. Chee Chaak stmeluje. Chee Chaak na tobě nechce vydělat. Chee Chaak se vymezuje proti všem nešvarům a trendům v současném Češství. Chee Chaak má na baru levný rum. Chee Chaak má battle stage,” halasí Zuzana Šrámková, která se tento rok stará o většinu organizačních záležitostí okolo festivalu. „Chee Chaak uctívá a zbožňuje všechny, kteří chodí na koncerty, podporují akce, které děláme, a jsou uvědomělí natolik, že se nebojí přispět peníze, které si kapely zaslouží.“ Zbylé informace nabízí stránky festivalu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.