Creepy Teepee se bude přesouvat z kutnohorského pivovaru. Kam, zatím neví

Tradici malého a průbojného festivalu v Kutné Hoře možná právě odzvonilo. Tamní stavební úřad, jak informoval Deník, totiž zakázal pořádání kulturních akcí. Důvodem je porušování hygienických norem, dle hlukových měření je navíc zátěž v okolí pivovaru příliš vysoká.

Festival Creepy Teepee, největší z akcí v pivovaru, vzápětí prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že pro svůj sedmý ročník hledá nové zázemí. Přestože město Kutná Hora letos finančně přispělo na chod festivalu, někteří mluví o vyhánění alternativní kultury za hradby města. Fanoušci události, kterou pořádá pražský kolektiv A.M.180, festivalu navrhují třeba plzeňské Depo, Papírnu anebo brněnskou Vlněnu.

Samotní pořadatelé shledávají nemilou zprávu jako překvapivou. „Po tom letošním ročníku jsme věřili zase o něco víc než dřív tomu, že si Kutná Hora na Krýpko zvykla, stejně jako se Krýpko a jeho návštěvníci sžili s Kutnou Horou,“ uvádí Štěpán Bolf a dodává, že setrvání v Kutné Hoře je pro festival prioritou. „Nevíme ale, co se bude dál dít kolem pivovaru (mluví se o nutnosti rekolaudace, také ale o odprodeji areálu atd.) a jestli v Kutné Hoře případně najdeme jinou takhle vhodnou lokaci. Takže ať chceme, nebo ne, musíme souběžně začít promýšlet i variantu přesunu do jiného města. Takové nabídky byly už dřív a teď, když se objevila zpráva o zákazu, přicházejí ještě víc .

K letošnímu ročníku jsme s pořadateli vedli rozhovor a následně přinesli také ohlédnutí za festivalem. Creepy Teepee se běžně koná v půlce července.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.