Další eso z rukávů Colours of Ostrava: The Knife

The Knife The Knife

Ostravský festival letos válí - po Sigur Rós, The xx a Bonobo přichází The Knife. Švédové, u nichž se čekalo dlouhých sedm let na další, čtvrté album, navíc Česku zahrají vůbec poprvé.

Duo The Knife, které patří mezi nejoriginálnější a nejvlivnější tvůrce současné elektronické hudby a zároveň také mezi nejtajemnější - sourozenci Karin Dreijer Andersson a Olof Dreijer, kteří The Knife tvoří, zůstávají od založení v anonymitě, své tváře skrývají pod bizarními maskami,“ představují z Ostravy pořadatelé významný zářez pro vítkovický areál. Přestože Shaking The Habitual už uniklo na internet (a je stále zdarma vysíláno), oficiálně vychází teprve dnes; první recenze nicméně hovoří o jasném úspěchu. The Knifepo nebývale vizuálně opulentním jevištním show Silent Shout (album předchozí, pozn. red.) v režii Andrease Nilssona, slibují ještě fantasknější a temnější živé vystoupení, vytvořené výhradně ženským kolektivem scénografek a choreografek. Velká očekávání dosvědčuje i to, že kromě největších festivalů je již jejich turné dlouho dopředu vyprodané.

Vstupenky za 1790 Kč jsou k dostání do konce května v předprodejní síti Ticketpro, v e-shopu na stránkách festivalu nebo v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Prodávají se už také místa v kempu a parkování. Stanové městečko bude v areálu Slezskoostravského hradu, a pokud se naplní, pak v areálu Landek parku.

Colours of Ostrava, Ostrava – Dolní oblast Vítkovice, 18. – 21. 7. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.