Dánské synthpopové duo First Hate rozpláče Prahu a Brno

First Hate First Hate
First Hate, to jsou Joakim Nørgaard & Anton Falck. Evokují Pet Shop Boys nebo Hurts v té nejsoučasnější podobě. Dva mladí kluci z Dánska, kteří v 2017 vydali první album Prayer For the Unemployed, jsou silně ovlivnění Kodaní a životem v ní, nekonečnými večírky i pochybnostmi dospívající generace. Během aktuálního turné navštíví jak Brno, tak Prahu.
 
Jedním z jejich prvních singlů byl song Copenhagen. Je to drogová óda na město, ze kterého pocházejí. „Když jsme tuto psali píseň, měli jsme v hlavách filmové scény,” říká Anton Falck Gansted. „Záblesky nočního života a městské nudy. Jako osamělá filmová scéna. V ranních hodinách se vždycky nejvíc cítím jako doma. Zůstávám v přeplněném baru s plochými bytostmi, s vyčerpanými cizinci, kteří se snaží, aby každá noc trvala navždy.” Pozorují jediné místo, které kdy nazývali svým domovem.
Před nedávnem jim vyšel jejich poslední klip k písni Lonely Orbit, na kterém spolupracovali s Grand Prix, hudebníkem, který je v Brně doprovodí. First Hate se vrátí do Česka 28. května. Kromě žánrově podobného Grand Prix bude First Hate předskakovat i česká Zagami Jericho. Ve stejné sestavě se toto seskupení hudebníků ukáže i o den později v pražském Café V lese. Snake rhythms from Copenhagen.
 
First Hate + Grand Prix + Zagami Jericho, Brno – Kabinet Múz, 28. 5. 18
First Hate + Grand Prix + Zagami Jericho, Praha – Café V lese, 29. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.