Dean Blunt zavítá do Studia Hrdinů s performancí iniciovanou platformou PAF

Dean Blunt, PAF, 2014 Dean Blunt, PAF, 2014 Libor Galia

Ve spolupráci s platformou PAF připravuje Dean Blunt (Hype Williams, Babyfather) performance nazvané THRILLER, NEVER BROKE AGAIN 2K18 a MEGAMEGAWHITETHING, které se odehrají v rámci třech podzimních akcí připravovaných PAFem. Dean Blunt vystoupí nejprve ve Studiu Hrdinů, a to 27. září s prvně jmenovanou.

„Blunt ve svých živých vystoupeních vždy vykračoval mimo rámec klasického koncertu směrem k divadlu a performance, což mohou potvrdit třeba návštěvníci jeho českého debutu na PAFu v roce 2014,” říká k pozadí projektu kurátor Martin Mazanec. Jak už u tohoto tajuplného tvůrce bývá zvykem, konkrétní podoba jednotlivých performancí zůstává zahalena tajemstvím a jediným vodítkem jsou jejich názvy. Produkci tzv. commissioned works, tedy původních projektů, které vznikají pro konkrétní prostory a události, se v Olomouci usazený PAF (Přehlídka animovaného filmu) věnuje dlouhodobě – v minulosti například inicioval společnou performance Michala Pustějovského a Lotica.

V rámci PAF & SH v prostředí pražského divadla Studio Hrdinů bude Bluntově performance předcházet přednáška rakouského experimentálního filmaře Martina Arnolda v dialogu s francouzskou filmovou teoretičkou Emmanuelle André. 

PAF & SH: Thriller, Praha – Studio Hrdinů, 27. 9. 18
PAF New York 2018, New York, 19.–20. 11.
PAF Olomouc 2018, Olomouc – různá místa, 6.–9. 12. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.