Děti mezi reprákama se vrací, Punk de blonde je předzvěstí nové desky

Děti mezi reprákama, Olomouc – Side Street, 31. 3. 16 Děti mezi reprákama, Olomouc – Side Street, 31. 3. 16 Marcel Skýba

Dominik Zezula se svým projektem Děti mezi reprákama vloni vrátil na českou scénu poezii. Tíživou, panelákovou, syrovou. Jeho Újezd, album a básnická sbírka v jednom, nám učarovaly. A čáry pokračují. Už 18. září Zezula vyšle na labelu Červený kůň druhé album a dnes, 18. května, zveřejňuje první singl – Punk de blonde. Osmnáctka se přitom stává číslem určujícím, neboť každý další měsíc se vždy 18. dozvíme o prozatím taji opředené nahrávce něco nového.

Punk de blonde textově neopouští sídlištní šeď ani osudy lidí v jeho bezčasí uvězněných. Hudebně nicméně přináší prvky nové. Hlavní melodickou linku loudí teskný klavír (Daniel Zezula), o gradaci se pak stará post-rocková kytarová stěna (Ondřej Mikula aka Aid Kid) a bicí (Jan Nikendey). Doprovází jej také videoklip, nesestříhaný záznam okamžiku z okna vlakového kupé. „Většina klipů vypráví nějaký příběh, čímž strhávají pozornost od hudby a textu. Tím, že video k Punk de blonde vzniklo vlastně úplně náhodně a na jeden záběr, přestává být klasickým klipem. Nemá se skladbou žádnou jinou souvislost než to, že bylo natočeno během jejího poslechu,“ prozrazuje Zezula.

Mnoho nových skladeb, které již Dominik Zezula na koncertech pilně hraje, budete moci zaslechnout i v letní festivalové sezóně. Děti mezi reprákama totiž vyráží na Colours of Ostrava, Letní filmovou školu v Uherském Hradišti, festival Boskovice či Šrámkovu Sobotku.

 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.